ویژگی های یک مرطوب کننده مناسب 
اول:خواص ضد آفتاب
هیچ ارتباطی به جنس پوست شما ندارد.توصیه می شود مرطوب کننده تان حداقل spf برابر با ۳۰داشته باشد.اگر می خواهید برای صورتتان انتخاب کنید ترجیحا فاقد عطر و اسانس و روغن باشد.
 
دوم : آنتی اکسیدان ها
برخی مرطوب کننده ها حاوی آنتی اکسیدان هایی نظیر چای سبز ، کمومیل ، انار و . . هستند که به پوست شما کمک می کنند صاف و براق  بماند.
 
سوم : چرب و یا مستعد به آکنه
به شخصه به آلفا هیدروکسی اسیدها علاقه مندم .آن ها روند پیر شدن پوست را به تعویق می اندازند.
اگر پوست چرب و مستعد به آکنه دارید بهتر است از یک محصول غیر کومدوژنیک استفاده کنید تا منافذ پوستتان را مسدود نکند.
 
چهارم : پوست خشک
از مرطوب کننده های سنگین تر و نیز دارای ترکیباتی نظیر هیالورونیک اسید و دیمتیکون استفاده کنید که کمک می کنند پوستتان مرطوب تر بماند.گلیسرین ، اوره و نیز پروپیلن گلیکول نیز کمک می کند پوستتان رطوبت کمتری از دست بدهد.لانولین ،پترولاتوم و روغن های معدنی نیز رطوبت را حبس می کنند.
 
پنجم : پوست حساس
یک مرطوب کننده هایپوآلرژنیک و فاقد اسانس و عطر را برگزینید. محصولی را برگزینید که کمتراز ده ماده در ساخت آن به کار رفته باشد.محتویات کمتر به معنای احتمال حساسیت کمتر است.
 
ششم :پوست خارش دار
اگر یک محصول هایپوآلرژنیک خارش پوست شما را کاهش نداد از هیدروکورتیزون یک درصد نهایتا برای یک هفته استفاده کنید. ولی اگر چس از یک هفته بهتر نشدید به پزشک مراجعه نمایید.
 
هفتم : اگزما
از یک لایه ضخیم از پماد های حاوی پترولاتوم استفاده کنید و یا می توانید حتی از ژل پترولیوم استفاده نمایید
 
هشتم : عطر و رنگ
چه بخواهید  پوست خشک را مرطوب کنید یا چرب و یا معمولی اغلب پزشکان توصیه می کنند که از فرآورده های فاقد عطر و رنگ استفاده نمایید زیرا حساسیت زا هستند .همچنین فرآورده های دارای مواد آنتی باکتریال نیز رطوبت و چربی پوست شما را از بین خواهند برد.
 
نهم :فرآورده های مناسب بدن
اگر یک مرطوب کنند مناسب بدن شما باشد به این معنا نیست که مناسب پوست صورتتان نیز هست. لانولین ، مینرال اویل و شی باتر ، اگر در مرطوب کننده های صورت موجود باشند ممکن است سبب مسدود شدن منافذ و ایجاد آکنه گردند .
 
دهم : اسید ها
اگر پوست خشکی دارید از ترکیبات دارای آلفا هیدروکسی اسید ها ، رتینوییک اسیدها، سالیسیلیک اسید ها و گلیکولیک اسیدها دوری کنید.این مواد سبب شکننده تر شدن     پوستتان می شوند.هچنین از فرآورده های حاوی الکل نیز دوری کنید.داروخانه دکتر تورج محبي سالها تجربه در توليد دارو اکنون فروشگاه اينترنتي خود را جهت فروش و توزيع محصولات زيبايي و آرايشي افتتاح کرده است با ما باشيد.