کرم ضد آفتابآیا کرم های ضدآفتاب باSPF  بالا بهتر هستند؟
آیا ضد آفتاب های +90 یا +100 واقعاً خیلی بهتر از ضد آفتاب با SPF30 هستند؟  SPFبه قدرت ضد آفتاب جهت محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش یا UVB که باعث آفتاب سوختگی می‌شود، اشاره دارد اما ربطی به اشعه  UVA که بیشتر در ارتباط با آسیب های عمیق پوست است، ندارد. هر دو اشعه UVA و UVB در ارتباط با افزایش ریسک ابتلا به سرطان پوست هستند. عدد SPF با زمان مورد نیاز برای آفتاب سوختگی شما اندازگیری می‌شود یعنی زمانی که شما ضد آفتاب نزده اید در مقایسه با زمانی که ضد آفتاب بر روی پوست خود مالیده اید. مثلا اگر شما در حالت طبیعی طی 10 دقیقه دچار آفتاب سوختگی می‌شوید، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF15 این زمان را ضرب در 15 می‌کند و باعث می‌شود زمان آفتاب سوختگی شما 150 دقیقه شود.
بنابراین منطقی است که فکر کنید SPF30 دو برابر بهتر از SPF15 از پوست محافظت می‌کند و به همین صورت برای SPF های بالاتر. اما این عدد این طور عمل نمی‌کند. در حقیقت محصولی با SPF15 مانع از جذب 94% از اشعه UVB، محصول با SPF30 مانع از جذب 97% اشعه UVB و محصول با SPF45 مانع از جذب 98% این اشعه می‌شود. در ضد آفتاب ها با افزایش SPF، میزان ممانعت از جذب اشعه UVB به مقدار جزئی افزایش می‌یابد، اما هیچکدام از آنها محافظت 100% ندارد. معمولا محصولات با  SPF30 توصیه می‌شود. متخصصان توصیه می‌کنند از ضد آفتاب های ضدآب استفاده کنید و نیم ساعت قبل از قرارگرفتن در معرض آفتاب آن را بر روی پوست خود بمالید. ضد آفتاب را حداقل هردو ساعت یا بعد از شنا کردن یا عرق کردن مجدداً استفاده کنید. در کل بهترین راه برای اطمینان از محافظت از پوست استفاده مداوم کرم ضد آفتاب بر روی پوستتان است، به این معنی که نمی‌توانید کرم را صبح بر روی پوستتان بمالید و تا شب بیخیال آن شوید. مهم نیست که SPF آن بالا بوده یا بهترین محافظ UVA است، بعد از چند ساعت ضد آفتاب اثر خود را از دست خواهد داد.

مشاهده انواع کرم ضد آفتاب
 

داروخانه دکتر تورج محبي سالها تجربه در توليد دارو اکنون فروشگاه اينترنتي خود را جهت فروش و توزيع محصولات زيبايي و آرايشي افتتاح کرده است با ما باشيد.