از دلایل شایع ریزش مو در زنان کمبودهای غذایی می باشد


بهترین توصیه این است که غذاهای مفید و خوشمزه اما کم چرب مصرف کنید. البته این عمل باعث رویش موی جدید نخواهد شد، اما می توانید از ریزش سایر موها جلوگیری کنید. به طور کلی باعث سلامت جسم نیز خواهد شد.
 همچنین مصرف مقداری مخمر همراه یک لیوان آب پرتقال در صبح بسیار سودمند است. زیرا مخمر منبع مناسبی از ویتامین های گروه B و املاح کمیاب (املاحی که بدن به میزان خیلی کم به آن ها نیاز دارد) و اسیدهای آمینه است. به علاوه مصرف روغن ماهی و گردو که دارای اسیدهای چرب اُمگا- 3 و تخمه آفتابگردان که دارای اسیدهای چرب اُمگا-6 است، مفید هستند.
 برخی از مردم برای تامین مواد مغذی مورد نیاز خود تمایل دارند از قرص و دارو استفاده کرده و کمتر سراغ مواد غذایی مفید می روند. متخصصان تغذیه بر این باورند که تنها 10 تا 20 درصد از مواد مغذی این قرص ها جذب شده و هنوز عوامل ناشناخته ی زیادی در غذاها وجود دارد که هنوز به شکل شیمیایی در داروها ساخته نشده است. در نتیجه قرص و دارو هرگز نمی تواند جانشین غذا شود و فقط در مواقع ضروری از مکمل های غذایی می توان مصرف کرد.
بررسی ها نشان می دهند که اسیدهای چرب اُمگا- 3 و اُمگا-6 با سلامت مو در ارتباط هستند. زیرا اغلب مردم وقتی منابع این نوع اسیدهای چرب را کمتر مصرف می کنند و یا اصلاً مصرف نمی کنند، دچار خشکی و شکنندگی مو، خارش و شوره پوست سر و در نهایت ریزش مو می شوند.

 برگشت به صفحه مقالات بیشتر  

داروخانه دکتر تورج محبي سالها تجربه در توليد دارو اکنون فروشگاه اينترنتي خود را جهت فروش و توزيع محصولات زيبايي و آرايشي افتتاح کرده است با ما باشيد.